Yüksekokullar

 

Hemşirelik Yüksekokulu
Yüksekokul Öğrenim programı, öğrencilerin bütüncü ve hümanistik felsefeye sahip, etkili iletişim kurabilen, ekip çalışmasına uyumlu, sürekli kaliteyi iyileştirmek için değişim yaratabilen ya da değişime ayak uydurabilen, yeni bilgilere ulaşan, yeni teknolojileri kullanan, girişken hemşireler olarak yetişmesini sağlayıcı özelliktedir.
(Bölüm/Program ayrıntıları için : http://ects.maltepe.edu.tr/ )


Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulumuzun misyonu;  evrensel  boyutta  toplumsal ve teknolojik ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, çağdaş bir eğitim-öğretim uygulamak ve öğrencilerimizi çalışma alanlarının ihtiyaçlarına göre donanımlı bir şekilde yetiştirerek, mezuniyet sonrası aranılan eleman olmalarını sağlamaktır.
(Bölüm/Program ayrıntıları için : http://ects.maltepe.edu.tr/ )


Yabancı Diller Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu, lisans eğitimini İngilizce olarak görecek öğrenciler için Zorunlu Hazırlık Sınıfı hizmeti vermektedir. Hazırlık sınıfındaki İngilizce dil eğitimi Avrupa Dil Gelişim Dosyası (CEF) baz alınarak verilmektedir. Lisans eğitimini Türkçe olarak görecek öğrenciler için Hazırlık Sınıfı isteğe bağlıdır. Bunun yanı sıra, öğrenciler istedikleri takdirde Hazırlık Sınıfı öğrenimlerini Üniversitemizin işbirliği içinde olduğu Ball State Üniversitesi veya St. Cloud State Üniversitesi’nde yapabilirler.Türkçe Lisans Programlarında eğitimlerine devam eden öğrenciler için birinci ve ikinci yarıyılda zorunlu İngilizce dersleri (İNG 111 – İNG 112) verilmektedir. İngilizce seviyelerini ileriye taşımak isteyen öğrenciler seçmeli İngilizce derslerinden alabilir ve/veya ikinci bir yabancı dil olanağından yararlanabilirler.Maltepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MASEM) bünyesinde Yüksekokulumuzun Okutmanları tarafından yabancı dil kursları düzenlenmektedir. 2009-2010 Eğitim/Öğretim Yılı Bahar Yarıyılından itibaren uzaktan eğitim (e-learning) programları başlatılmış durumdadır.
(Bölüm/Program ayrıntıları için : http://ects.maltepe.edu.tr/ )