Maltepe Üniversitesi Öğrencisi Berk ARIL'dan Uluslararası Başarı!

Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencisi Berk ARIL, İtalya’da Como Kültür Departmanı tarafından düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan A’ Design Award Tasarım Yarışması’nda Yapı Malzemeleri kategorisinde iki ödül aldı​!

Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencisi Berk Arıl​, İtalya’da Como Kültür Departmanı tarafından düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan A’ Design Award Tasarım Yarışması’nda Yapı Malzemeleri kategorisinde “Silver”, Banyo Mobilyaları ve Sağlık Gereçleri kategorisinde de “Bronze” olmak üzere iki ödülün sahibi olmuştur.  A’ Design Award Tasarım Yarışması’na 97 ayrı tasarım disiplininde 98 ülkeden 18.000 proje katılmıştır.

Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar, yaptığı açıklamada, Berk Arıl'ın başarısından dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Öğrencimiz Berk Arıl'ın  A’ Design Award Tasarım Yarışması'nda ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil etmesi ve iki ödül kazanması bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizi bu başarısından dolayı tebrik ediyorum ve ülkemize daha nice başarılar getireceğinden hiç kuşku duymayarak eğitim ve mezuniyeti sonrasındaki kariyer hayatında sağlıklı, başarılı yıllar diliyorum” dedi.