Maltepe Üniversitesi 17. Dönem Mezunlarını Hadise Konseriyle Uğurladı

Maltepe Üniversitesi mezunlarını muhteşem bir tören ve Hadise konseriyle uğurladı.

07 Temmuz Cuma günü Marmara Eğitim Köyünde bulunan 10 bin kişilik Marmara Açıkhava Tiyatrosunda yapılan törende 2016-2017 öğretim yılında 2600 önlisans, lisans öğrencisi mezuniyet sevincini yaşadı. Törene, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, Rektör Yardımcıları, Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğretim elemanlarının yanı sıra çok sayıda davetli ve aileler katıldı. Törende konuşan Maltepe Üniversitesi Rektörü Şahin Karasar, öğrencileri uluslararası standartlarda bilimin aydınlık ışığı ve gücüyle yetiştirmenin ve mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

Törene katılan, AK Parti İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci olan İsmet Uçma da yaptığı konuşmada mezunlara başarılar dileyerek, her birinin hayırlı birer vatan evladı olmaları dileğinde bulundu.

 

9 fakülte ve 2 yüksekokuldan toplamda 2600 öğrencinin mezun olduğu törende konuşmaların ardından fakülte,  yüksekokul ve program birincileriyle, Uluslararası Farazi Dava yarışmalarında dereceye giren Hukuk Fakültesi öğrencilerine de plaketleri sunuldu.

 

Mezuniyet töreni sonrasında ünlü pop sanatçısı Hadise konser verdi. Sevilen parçalarını seslendiren Hadise’ye öğrenciler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

 

Tören, öğrencilerin coşkuyla keplerini havaya atmasıyla sona erdi.