2017-2018 GÜZ YARIYILI MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE (EK MADDE-1) YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI

Merkezi Yerleştirme Puanına göre yatay geçiş başvurusu kabul edilen adaylardan öğretim dili İngilizce olan programlar ile Hukuk Fakültesine başvurusu kabul edilenler için 06 Eylül 2017 Çarşamba saat 10:00 da İngilizce Yeterlilik Sınavı yapılacak olup bu adayların kayıtları 07-08 Eylül 2017 tarihlerinde alınacaktır. Bu sınavda başarılı olan adaylar doğrudan lisans programlarına başlayacaklardır. Sınavda başarısız olan adaylar ise bir yıl zorunlu İngilizce hazırlık sınıfında öğrenim gördükten sonra lisans programlarına devam edeceklerdir.

Daha önce başka bir üniversitede zorunlu İngilizce hazırlık sınıfında öğrenim gören veya Üniversitemizce kabul edilen yabancı dil sınavlarından gerekli puanları sağlayan adaylar sonuç listelerinde belirtilmiştir. Bu adaylar ve öğretim dili Türkçe olan programlara kabul edilen adaylar, İngilizce Yeterlik Sınavına girmeden 05-08 Eylül 2017 tarihlerinde kayıt yaptırabileceklerdir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1. Kayıt Formu (Kayıt Formunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz)
  2. Öğrenci Belgesi (Öğrenci belgesinin son bir ay içinde alınmış ve ilgili üniversite tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Elektronik imzalı veya e-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir)
  3. ÖSYM Sonuç Belgesi (Yerleştirme puanlarının da olduğu LYS sonuç belgesi) (ÖSYM nin internet sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır)
  4. ÖSYS Sonuç Belgesi (Halen kayıtlı olduğu üniversiteye yerleştiğini gösteren ilgili yıla ait ÖSYS sonuç belgesi) (ÖSYM nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır)
  5. Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (Nüfus Cüzdanının aslı görevli tarafından görüldükten sonra öğrenciye iade edilecek, fotokopisi üniversitede kalacaktır)
  6. Öğrenim ücretinin ödendiğine daire dekont (Kayıt günü Muhasebeye ödeme yapıldıktan sonra, Kayıt Formunun ve diğer belgelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir).
  7. 2 adet vesikalık fotoğraf

 

Kayıt hakkı kazanan adayların listesi için tıklayınız.